TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
14 kwietnia 2024

1. Dziękuję rodzinom p. Jolanty i p. Łukasza Gierszewskich za sprzątanie kościoła w ub. tygodniu za piękne kwiaty, za posprzątanie chodnika przy ulicy. Teraz proszę o tę przysługę rodziny: p. Szymona Ringwelskiego i p. Katarzyny Graban

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

3. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu, przez księcia Mieszka I, święto Chrztu Polski

4. W tym roku w niedzielę 5 maja obchodzimy Uroczystość I Komunii św.

5. W związku z tym zapraszam dzieci I Komunijne na przygotowania: w środę i w piątek na godz. 15.00

6. W piątek na Mszę sw. oraz na naukę, zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

.