Pierwsza Komunia św.

W niedzielę, 12.05. swój wielki dzień miały dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej. Po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa w Komunii św. Z wielką radością przygotowywały się do tego wydarzenia przez cały rok na katechezie, ale tak naprawdę przez całe swoje życie, choć jeszcze tak krótkie, prowadzili ich do tego dnia Rodzice, Chrzestni, Dziadkowie i całe ich rodziny. W tym roku było ich dwanaścioro: Kinga Szulfer, Paulina Kostrub, Agata Wałdoch, Łukasz Kapiszka, Jakub Pażontka Lipiński, Maciej Żyźniewski z Półczna; Wiktoria Malek, Robert Kurkowski z Jeleńcza; Mikołaj Rekowski z Czarnej Dąbrowy; Przemysław Orzechowski, Natalia Jelińska i Julianna Bławat z Mokrzyna.

Przed Mszą św. o godz. 11.oo wszyscy zgromadzili się przed naszym kościołem parafialnym odświętnie ubrani, ale przede wszystkim z sercami przygotowanymi przez sakrament Pokuty i Pojednania, do którego wszyscy po raz pierwszy przystąpili w piątek, 10.05, oprócz proboszcza służyli im w konfesjonale ks. kan. Zbigniew Wilczyński i ks. prob. Czesław Narloch z Gostkowa.

Piękna i wzruszająca była to uroczystość (w oku każdej mamy i niejednego taty można było dostrzec łzy). Przygotowała ją wspaniale Pani Katechetka Bernadeta Myszk. O wystrój kościoła zadbali sami rodzice, którzy też ufundowali dla naszej parafii naczynie do udzielania Komunii św. pod dwiema postaciami. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały z okazji trwającego Roku Wiary swoje pierwsze Pismo św. i błogosławiony chleb, który miały podzielić wśród wszystkich gości przed uroczystym obiadem.

O godz. 15.oo zebraliśmy się na wspólne nabożeństwo majowe, podczas którego dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Cały następny tydzień codziennie cieszyliśmy się wraz z nimi i dziękowaliśmy Panu Bogu za tę wielką łaskę. „Biały Tydzień” zakończyliśmy niedzielną Mszą św., po której spożyliśmy, wraz z dziećmi i rodzicami, uroczyste śniadanie na plebani. W sobotę, 26.05, pojedziemy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub do Sianowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości komunijnej w galerii w kategorii „Uroczystości”. (ks.D.)